Monthly Archives: Październik 2019

W dniu 22 października 2019 r. przeprowadziliśmy drugie w tym roku zarybianie Zalewu Nadarzyckiego. Tym razem do wody trafiło 1000 kg szczupaka narybek jesienny, 600 kg karpia kroczka oraz 500 kg. lina kroczka. W zarybianiu udział wzięli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Piławy oraz okoliczni wędkarze, w sumie ok 25 osób. Cała akcja została przeprowadzona pod nadzorem pracownika Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wody Polskie. Przypominamy, ze na wiosnę tego roku do Zalewu Nadarzyckiego został wpuszczony narybek obsadowy węgorza w ilości 240 kg. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zarybianiu i sprawne przeprowadzenie akcji. Poniżej kilka zdjęć z zarybiania. Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce „galeria”

Zarząd TPP

W dniu 5 października 2019 r. w godz. 7:00 – 11:00 na Zalewie Nadarzyckim zorganizowaliśmy jesienne zawody spiningowe o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzeja Dziemianko – za największą wagę złowionych ryb. Puchar Pana Starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa – za największą rybę oraz Puchar Przewodniczącego niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Zarząd Terenowy w Szczecinku – za największego okonia. W zawodach udział wzięło 38 zawodników, w tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Piławy oraz wędkarze – sympatycy Zalewów Nadarzyckich i Naszego Stowarzyszenia. W sumie złowiono 12 wymiarowych szczupaków (powyżej 50 cm) oraz kilkadziesiąt okoni.

1 miejsce – Marek Sikorski – 2,620 kg

2 miejsce – Paweł Nowakowski – 2,2 kg

3 miejsce – Dariusz Węgiełek – 1,065 kg

Puchar Komendanta Powiatowego Policji trafił do pana Marka Sikorskiego za 2,620 kg złowionych ryb. Puchar Starosty szczecineckiego otrzymał Paweł Nowakowski za największego szczupaka – 60 cm, natomiast Puchar Związków Zawodowych trafił do pana Krzysztofa Piskora za największego okonia – 32 cm.

Zawody odbyły się dzięki udostępnienia łowiska przez Towarzystwo Przyjaciół Piławy oraz życzliwości sponsorów: Pan Starosta szczecinecki Krzysztof Lis, sklep wędkarski AMUR w Szczecinku, sklep zoologiczno-wędkarski MINI ZOO w Bornem Sulinowie, sponsor prywatny Krzysztof Proniewski, Przewodniczący Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Zarząd Terenowy w Szczecinku, Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piławy.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zawodów oraz wręczenia nagród. Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce „galeria”.

Zarząd TPP

 

 

W dniu 22 października 2019 r. (wtorek) o godzinie 14:00 zostanie przeprowadzone drugie w tym roku zarybianie Zalewów Nadarzyckich. Tym razem do wody trafi jesienny narybek szczupaka oraz narybek karpia i lina. Zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy do wzięcia udziały w zarybieniu. Zbiórka ok. godz. 13:30 przy bazie wędkarskiej na Polu Biwakowym Zalew Nadarzycki.

Zarząd TPP

W dniu 28 września 2019 r. Przeprowadziliśmy akcję pn. „jesienne sprzątanie rzeki Piławy”. Tradycyjnie w akcji uczestniczyli członkowie Naszego Stowarzyszenia oraz sympatycy rzeki Piławy i czynnego wypoczynku. Rzeka sprzątana była z kajaków na odcinku od jeziora Pile do Zdbic oraz z brzegu w rejonie Zalewów Nadarzyckich i tamy Starowickiej. Tradycyjnie cała akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem na Polu Biwakowym Zalew Nadarzycki, była pyszna grochówka oraz pieczone kiełbaski. Nasz akcja została wsparta finansowo przez Urząd Miasta w Bornem Sulinowie kwotą 800 zł w ramach tzw. małego grantu. Za pomoc finansową szczególne podziękowania składamy na ręce pani Burmistrz Bornego Sulinowa Doroty Chrzanowskiej. Poniżej kilka zdjęć z akcji sprzątania

Zarząd TPP

 

 

 

 

Informujemy wszystkich wędkarzy, że od dnia 3 października 2019 r. sprzedaż zezwoleń na połów ryb na Zalewie Nadarzyckim będzie prowadzona w sklepie „u Marty” w Nadarzycach. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 6:30-22:00, natomiast w niedzielę 10:00-22:00. Do 11 listopada na Zalewie Nadarzyckim  można też wypożyczać łodzie do wędkowania. Osoby, które będą zainteresowane wypożyczeniem łodzi proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną na nr tel. 604190629 lub 607912112. Nadal też istnieje możliwość dokonywania opłat za wędkowanie za pośrednictwem internetu bezpośrednio ze swojego konta bankowego. Informacje na temat nr rachunku oraz wysokości opłat zawarte są we wcześniejszych wpisach (przewinąć pasek w dół).

Zarząd TPP

Z wielkim żalem informujemy, że odszedł na zawsze wieloletni Honorowy Członek Towarzystwa Przyjaciół Piławy, Pan Stanisław Junikiewicz. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 3 października 2019 r. (czwartek) o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Białogardzie (ul. Pękanino 16). Żegnaj Nasz Kolego, Przyjacielu, spoczywaj w pokoju.

Zarząd TPP